بهمن 93 - پرسشنامه / مبانی نظری و پژوشی/ Spss
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

بزرگترین اشتباه مدیران در تعیین استراتژی  

استراتژی به راحتی قابل تعریف است، پس چرا بسیاری از شرکت ها برداشت اشتباهی از آن دارند؟
مزیت اصلی یک استراتژی خوب این است که رقبای شما از داشتن چنین چیزی بی بهره اند. ممکن است گمان کنند دارای استراتژی خاصی هستند در حالی که استراتژی اصطلاحی است که گاهی اشتباه تفسیر می شود و به کار می رود.
یک استراتژی خوب، برنامه منسجمی است که بتواند از پس مشکل مشخصی بربیاید. شکل خاصی دارد، یک چالش را مشخص می کند و برنامه ای برای مقابله با آن چالش طرح می کند.

بیشتر سازمان ها استراتژی را نمی شناسند. مدیران ارشد آن را با تعیین اهداف اشتباه می گیرند. «استراتژی ما رشد تا حد فلان مقدار است. ما می خواهیم در زمینه بهمان، اول بازار باشیم.»این اشتباه است. استراتژی در مورد چگونگی رسیدن به نقطه مورد نظر بحث می کند. با تعریف مشکل شروع می شود و برنامه ای شامل عملکردهای ضروری برای غلبه بر مشکل در اختیار شما قرار می دهد.تلاش و اراده ابزارهای مناسبی هستند اما هم معنی با استراتژی نیستند. استراتژی مانند اهرمی است که عزم و اراده را در مسیر درست قرار می دهد.

بعضی ها اعتقاد دارند شر چیزی بیش از نبود خیر و دارای یک نیروی فعال است. به همین ترتیب، داشتن استراتژی بد تنها به معنی نداشتن استراتژی نیست. همه ما از جانب مقامات دولتی ادعاهایی مبنی بر داشتن برنامه در زمینه هایی از قبیل توریسم شنیده ایم ولی عملی از جانب آنها انجام نشده است. آنها حتی مشکل را نیز نتوانسته اند تشخیص دهند.
دیدگاه ایالات متحده و انگلیس برای مقابله با بحران مالی 2008 را در نظر بگیرید. عمل خاصی در زمینه تشخیص مشکل انجام نشد، تنها منابع از مردم به بانک ها انتقال یافت. تا زمانی که مشکل را مشخص نکنید - و راه حل غلبه بر مشکل را پیدا نکنید - فاقد استراتژی هستید.

مشخصه یک استراتژی خوب قابل فهم ساختن شرایط پیچیده است و نشانه یک استراتژی بد، پیچیدگی بی دلیل آن. به راحتی می توان استراتژی خوب را از بد تشخیص داد. استراتژی بد، پر شاخ و برگ است و با استفاده از کلمات سنگین و در پی این است که بی محتوایی خود را پنهان کند.

اما در واقع استراتژی های مدیر می تواند در داشتن یک پلت فرم تجارت الکترونیکی، در رأس بودن و همه چیز بودن خلاصه شود اما اینها استراتژی نیستند؛ اینها فقط مثل قصاب، نانوا و ... نام و عنوانی بیش نیستند.
استراتژی به معنی اعمال منطق خاصی به سازمان است تا باعث شود سازمان کاری انجام دهد که در غیر اینصورت آن کار را انجام نمی داد. به تعبیری دیگر، استراتژی باعث می شود شما کاری را انجام دهید که در نظر اول نشدنی به نظر می رسید. بسیاری از مدیران ارشد ترجیح می دهند همیشه صورت خندان داشته باشند تا نشان دهند: «هیچ مشکلی در کار نیست و همه چیز خوب پیش می رود.» اما استراتژی خوب مستلزم این است که نه تنها شما مشکل را بشناسید؛ بلکه به صورت فعال تلاش هایتان را معطوف به حل آن کنید.

البته مدیران ارشد دوست ندارند مجبور شوند تصمیمی بگیرند که برای بعضی ها بد تمام شود و ترجیح می دهند رضایت همه را جلب کنند اما استراتژی خوب، شما را مجبور به انتخاب می کند.

زمانی که استیو جابز به اپل بازگشت غرایزش را به کار گرفت. انتخاب برای جابز روشن بود: ساده سازی یا مرگ. او تقریبا تولید را متوقف کرد. او دارایی های شرکت را تا 80 درصد کاهش داد. توسط یک وب سایت جدید محصولات اپل را به طور مستقیم عرضه کرد و بدین وسیله توزیع کنندگان و فروشندگان را از زنجیره فروش حذف کرد.
مطمئنا در آن دوران جابز تحت فشار بود. کار او بی منطق نبود، بلکه او در آ« زمان به طراحی مجدد شرکتی پرداخت که بعدها تبدیل به بزرگترین شرکت در زمان خودش شد.

چنین استراتژی هایی ممکن است سیاستی رنج آور با خود داشته باشند اما وقتی جواب می دهند دیگر به جای احتمالات کنار گذاشته شده، فقط چیزهای خوب انجام شده به یادمان می آید.

 

برگرفته از مجله موفقیت

 تاریخ : پنج شنبه 93/11/30 | 6:3 عصر | نویسنده : ابوبکر عزیزی مقدم | نظرتاریخ : دوشنبه 93/11/27 | 7:20 عصر | نویسنده : ابوبکر عزیزی مقدم | نظر

 10مهارتی که همه رهبران بزرگ دارند

به تازگی دو تن از محققان و مشاوران تربیت رهبران اجرایی با نام‌های”جک زینگر” و "جوزف فولکمن”، نتایج مطالعات خود را در زمینه مهارت‌هایی که منجر به پیروزی رهبران می‌شود، منتشر کردند.

آن‌ها سوالاتی را از بیش از 330 هزار مدیر، مسئولین رده بالا و کارمندان تحت امر آن‌ها مطرح کردند و از 16 مهارت کلیدی رهبری، 4 مهارت برتر را انتخاب و پس از بررسی بیشتر نتایج و مطالعات، مهم‌ترین مهارت‌های لازم در زمینه رهبری اجرایی را در قالب 10 نکته دسته‌بندی و منتشر کردند. با فارنت همراه باشید تا این نکات سودمند را با هم مرور کنیم.

هبران بزرگ دیگران را تشویق کرده و به آن‌ها انگیزه می‌دهند
رهبران بزرگ چشم‌اندازی روشن و قانع‌کننده نسبت به آینده دارند که همین نگاه مدبرانه باعث افزایش انگیزه کارمندانشان می‌شود و به آن‌ها انگیزه می‌دهد تا در راستای اهداف سازمان عمل کنند. ایده‌آل همه افراد این است که عملکرد آن‌ها در سازمان تاثیری در حد جهانی داشته باشد. به عنوان یک رهبر، شما بهترین فردی هستید که می‌توانید بر ارتباط اعضای تیم کاری خود با مشتری و جامعه تاثیر داشته باشید.
عملکرد رهبران بزرگ ، صادقانه و پیوسته است.
رهبران بزرگ صادق، شفاف و یکپارچه عمل می‌کنند. آن‌ها به آنچه می‌گویند عمل می‌کنند و پای حرف خود می‌ایستند. همانطور که "ری دیویس” مدیرعامل بانک اومپ‌کوآ در کتاب خود با عنوان "عدم قطعیت در رهبری” نوشته است: "من همیشه به کارمندان خود می‌گویم که این حق را دارند که به پرسش‌های آن‌ها پاسخ داده شود. هرچند لزوما پاسخی که دریافت می‌کنند مطابق میل آن‌ها نباشد اما مهم این است که با حقیقت مواجه شوند. این امر می‌تواند باعث مطرح شدن سوالات بیشتری شود اما ما پاسخگوی تمام آن‌ها هستیم و خواهیم بود.”
رهبران بزرگ مسائل را حل کرده و مشکلات را تحلیل می‌کنند.
رهبر اجرایی یک سازمان از بین افراد آموزش‌دیده‌ای انتخاب می‌شود که توانایی سازمان‌دهی مسائل و مشکلات را دارد. وی می‌تواند سودآوری سازمان را از طریق کشف فرصت‌های بازار فراهم سازد که این قابلیت نه تنها نیازمند یک قدرت تحلیل فوق‌العاده بوده بلکه مهارتی فراتر از متوسط عموم مردم است.
رهبران بزرگ برای به نتیجه رسیدن تلاش می‌کنند.
بعضی افراد خوشحال می‌شوند که خود به کناری بنشینند و هیاهوی جهان را تماشا کنند. همین که در سازمان آن‌ها کارها طبق یک روال عادی انجام شود برای آن‌ها کافی ست. در حالی که رهبران بزرگ پشتکار و سرسختی زیادی برای ربودن گوی سبقت از رقیبان خود دارند و در به ثمر نشاندن کارها می‌توان روی آن‌ها حساب کرد.
رهبران بزرگ ارتباطات قوی و موثر ایجاد می‌کنند.
رهبران بزرگ با کارمندان خود از طرق مختلف ارتباط برقرار می‌کنند. این ارتباط می‌تواند به صورت مکالمات حضوری، ملاقات‌های گروهی، پست‌های وبلاگی، ارسال ایمیل و گفتگو از طریق اسکایپ، تلفن یا هر شکل دیگری از وسایل ارتباطی باشد. این رهبران تنها درباره ارتباطات صحبت نمی‌کنند بلکه بدان عمل می‌کنند.

رهبران بزرگ روابط محکم‌تر ایجاد می‌کنند.

یک کسب و کار بر پایه روابط و صداقت شکل می‌گیرد. بدون این دو عامل، شما نمی‌توانید به یک تجارت موفق دست پیدا کنید. از هر فرصتی برای ایجاد رابطه با اعضای تیم خود، مشتریان، فروشندگان، رئیس، رئیس رئیس خود و یا دیگر اعضای سازمان خود، استفاده کنید. روابط محکم‌تر، از شما رهبر کارآمدتری خواهد ساخت.

رهبران بزرگ تخصص‌های خود را به کار می‌گیرند.

اکثر رهبران اجرایی، کار خود را از یک مهارت خاص مانند فروش، حسابداری و یا طراحی نرم‌افزار شروع کرده‌اند. بهترین رهبران، وقت زیادی را صرف مهارت‌های فنی و تخصصی خود نموده‌اند و به متخصصین ارزشمندی در حوزه کاری خود تبدیل شده‌اند. بنابراین برای رهبری یک تیم کاری دارای صلاحیت هستند.

رهبران بزرگ نگاه بلندمدت و استراتژیک دارند.

رهبران قوی نگاهی بلند مدت به آینده دارند و به شرایط موجود در زمان حال بسنده نمی‌کنند. آن‌ها ضمن به کارگیری تاکتیک‌های لازم در مواقع مورد نیاز، دیدگاه استراتژیک خود را حفظ کرده و در راستای رسیدن به بهترین آینده ممکن پیش می‌روند.

رهبران بزرگ توسعه و پیشرفت کارمندان خود را می‌خواهند.

رهبران بزرگ در حین توجه به توسعه و پیشرفت مهارت‌های فنی و تخصصی خود، به نیروی کار تحت امر خود نیز توجه کرده و با صرف بودجه به توسعه و پیشرفت مهارت‌های آن‌ها نیز کمک می‌کنند. آن‌ها با نگاهی امیدوار، به دنبال تربیت و آماده‌سازی نسل جدید رهبران بعدی سازمان هستند.

رهبران بزرگ به دنبال نوآوری هستند.

"
نوآوری اهرم اصلی برای ایجاد یک اقتصاد رقابتی است.”

این نظریه با موافقت بیش از 92 درصد از 2800 مدیر اجرایی حاضر در Global Innovation Barometer در سال 1391 زیر نظر جنرال الکتریک مواجه شد. توانایی در ایجاد نوآوری یک مهارت کلیدی برای یک رهبر حرفه‌ای است.

نکته اضافه!؛ رهبران بزرگ می‌دانند: قهرمانان خود را با تغییرات وفق می‌دهند.

این روزها، شرکت‌ها تغییرات ناشی از گذر زمان را بسیار سریع‌تر از گذشته احساس می‌کنند و طبیعی است که سازمان‌ها و کارکنان آن‌ها خود را با این تغییرات هماهنگ سازند. رهبران موفق با مشاهده تغییرات شرایط، انعطاف نشان داده و برنامه‌های سازمان خود را در راستای اوضاع جدید هدایت می‌کنند.

برگرفته از مجله موفقیت

 تاریخ : یکشنبه 93/11/26 | 2:28 عصر | نویسنده : ابوبکر عزیزی مقدم | نظر

چرا نمی توانم پس انداز کنم؟ 

بسیاری از افراد تلاش می کنند که با صرفه جویی بر میزان پس انداز خود بیفزاینداما تنها بخش کوچکی از آنها در این راه موفق می شوند. هر چند عواملی که کنترل آنها دست شما نیست مانند نرخ تورم و افزایش غیرقابل پیش بینی قیمت ها کار را برای صرفه جویی مشکل می کنند اما دلایل دیگری را نیز می توان برشمرد که در ناکامی افراد در صره جویی موثرند. وب سایت اقتصادی بیزینس اینسایدر از پنج عاملی نام برده که جلوی موفقیت در صرفه جویی را می گیرند.

- 1
نداشتن بودجه بندی

اگر بودجه ای را برای خود در نظر نگرفته اید و هزینه های بخش های مختلف را در آن تخمین نزده اید، نخستین گام لازم برای صرفه جویی را برنداشته اید. هر چند عدم بودجه بندی یک اقدام مالی اشتباه محسوب می شود اما همانقدر هم رایج است چرا که برآوردهای جهانی نشان می دهند که حدود دو سوم افراد چنین کاری را انجام نمی دهند. با اینحال اگر می خواهید در صرفه جویی موفق شوید بهتر است تلاش کنید به آن یک سومی بپیوندید که بودجه ماه آینده خود را یادداشت می کنند.

-2بودجه های خیالی

تصور کنیده که می خواهیدت هزینه قبض تلفن همراه را در بودجه وارد کنید. در یک دنیای ایده آل هزینه قبض شما شاید از 30 هزار تومان هم فراتر نرود بخصوص که می توانید برای ارسال پیامخ و برقراری تماس از اپلیکیشن های اینترنتی بهره ببرید، به همین خاطر شاید تصور کنید که باید در بودجه ماه آینده هزینه تلفن همراه را 30 هزار تومان در نظر بگیرید اما بهتر است به جای اینکه وضعیت ایده آل را در نظر بگیرید با حقایق روبرو شوید.

برای مثال اگر دوره قبل بیش از 100 هزار تومان برای تلفن همراه پرداخته اید، این بار نیز همان مبلغ یا کمی کمتر را در بودجه در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که بودجه های رویایی نه تنها هرگز محقق نمی شوند بلکه شما را از بودجه بندی ناامید می کنند.

-3
غافل شدن از هزینه های پنهان

برای صرفه جویی باید بودجه ای داشته باشید و تلاش کنید تا آن بودجه را محقق کنید اما اگر برخی هزینه های غیرمعمول را در بودجه وارد نکنید، احتمالا در پاتیان ماه در صرفه جویی ناکام خواهید ماند. برای مثال تولد افرادی که باید برای آنها هدیه بخرید جزو مواردی است که هنگام نوشتنه بودجه باید آنها را در نظر بگیرید. همچنین مواردی مانند تعویض قطعات یدکی خودرو نیز در چنینگروهی قرار می گیرند.

4- ثبت نکردن هزینه ها

گسترش بانکداری الکترونیک اگرچه مزیت های بسیاری دارد اما باعث می شود که در بسیاری از موارد اصلا متوجه نشوید که پول هایتان را کجا و چگونه خرج کرده اید. ثبت هزینه ها از جمله کارهای نه چندان جالب و البته زمانبر است اما اگر به طور جدی تصمیم گرفته اید که صرفه جویی کنید، باید هزینه های روزمره خود را یادداشت کنید. در اینصورت احتمالا در پایان ماه موارد جالبی را در مورد خود کشف خواهید کرد. مثلا اینکه چند برابر تصورتان برای مواد غذایی هزینه می کنید.

5- تسلیم شدن

صرفه جویی فرآیندی است که باید به مرور انجام شود. شما به سختی می توانید طی مدت زمانی کوتاه هزینه های خود را به میزان قابل توجهی کحاهش دهید (هرچند که می توانید آنها را به سرعت افزایش دهید)، به همین دلیل به خاطر داشته باشید که بهترین شیوه برای موفقیت در صرفه جویی کاهش آهسته و البته پیوسته هزینه ها است و البته اگر در این مسیر گاهی ناکام ماندید نیز نباید به سرعت ناامید شوید چرا که رفتارهای تازه که برای صرفه جویی مفیدند برای اینکه به عادت تبدیل شوند، نیاز به زمان دارند.

 تاریخ : یکشنبه 93/11/26 | 2:23 عصر | نویسنده : ابوبکر عزیزی مقدم | نظرتاریخ : جمعه 93/11/24 | 8:53 عصر | نویسنده : ابوبکر عزیزی مقدم | نظرتاریخ : چهارشنبه 93/11/22 | 9:7 صبح | نویسنده : ابوبکر عزیزی مقدم | نظرتاریخ : چهارشنبه 93/11/22 | 9:1 صبح | نویسنده : ابوبکر عزیزی مقدم | نظرتاریخ : چهارشنبه 93/11/22 | 9:0 صبح | نویسنده : ابوبکر عزیزی مقدم | نظر

تمرین های آرام بخشی خوزه سیلوا

تمرین1 

1-      روی یک صندلی یا مبل راحت بنشینید و چشمانتان را ببندید. هم چنین می توانید دراز بکشید.

2-      یک نفس عمیق بکشید و هنگام بازدم، عضلات بدنتان را شل و رها کنید.

3-     از 100 تا 1 معکوس بشمارید.

4-      خیال کنید در یک جای آشنای آرام بخش هستید.

5-      در ذهن با خود بگویید (تلقین کنید) : ((من همیشه تن و روانم را سالم نگاه خواهم داشت))

6-      شروع به شمارش از 1 تا 5 کنید. با خود بگویید وقتی در شماره 5 چشمانتان را باز کنید. احساس هوشیاری کامل و احساسی  بسیار بهتر از قبل خواهید داشت. وقتی به شماره 3 رسیدید این کار را تکرار کنید. وقتی در شماره ی 5 چشمانتان را باز کردید، به خود تلقین کنید: (( من کاملا هوشیار هستم و احساسی بسیار بهتر از قبل دارم))

متن تمرین را یکبار دیگر بخوانید. کتاب را کنار بگذارید و همین حالا آن را انجام دهید.

شما اکنون یک برنامه ریزی انجام دادید!

با تمرین بیشتر، توانایی شما برای برنامه ریزی افزایش خواهد یافت. سرعت رسیدن به آرامش و عمق آن کم کم بیشتر خواهید شد، تصاویر ذهنی تان واقعی تر به نظر خواهند رسید، انتظار و باور شما افزایش خواهد یافت و به این ترتیب دست آوردهایی بهتر و بزرگ تر پدید خواهند آمد.

منبع:
سیلوا، خوزه. انسان شفابخش. ترجم? مجید پزشکی. تهران: انتشارات نسل نو اندیش. چاپ پنجم 1389تاریخ : سه شنبه 93/11/21 | 6:34 عصر | نویسنده : ابوبکر عزیزی مقدم | نظر

  معرفی کتاب: روش های کنترل ذهن ( خوزه سیلوا)

"خوزه سیلوا" نویسنده کتاب حاضر بخش اعظم زندگی خود را وقف تحقیق درباره‌ی اعمال امکان‌پذیر و اسرارآمیزی کرده که ذهن بشر در صورت تعلیم مناسب و صحیح قادر به انجام آن‌ها خواهد بود، در نتیجه‌ی این آموزش‌ها، توانایی به خاطرآوردن موضوعات و حوادثی که به دست فراموشی سپرده می‌شوند، احیا می‌شود، دردها، تسکین دادن یا از بین بردن آن‌ها، تحت کنترل درمی‌آیند. روند انجام امور تسریع می‌یابد، عادات ناپسند و مضر ترک می‌شوند؛ نیروی خلاق حس ششم به خدمت گرفته می‌شود، مشکلات کوچک و بزرگ زندگی حل می‌شود. علاوه بر این‌ها مولف معتقد است آرامش و شادی به سراغ فرد می‌آید و اعتماد به نفس پیدا می‌کند. این حالات شما را در موقعیت مطمئنی قرار خواهد داد تا بر جریان زندگی خود بهتر و راحت تر تسلط کامل داشته و آن را کنترل کنید .

 ذهن کنترل همه چیز را بر عهده دارد. ادراک ، تصورات ، تفکرات ،اعتقادات و به طور کلی ،تمام جنبه های شناختی رفتار انسان ،تحت کنترل ذهن او قرار دارد. جهان و هر آنچه که در آن موجود است ،از طریق تصورات ما ،در ذهن ما انعکاس می یابد،بنابراین ،اگر ما بتوانیم از طریق دستکاری و کنترل ذهن ،این تصورات را تغییر بدهیم ، متعاقبا واقعیت های زندگی ما نیز دستخوش تغییر خواهد شد. به عبارت دیگر ، اگر بتوانیم ذهن خودمان را تحت کنترل درآوریم ،قادر خواهیم شد دنیایی مطابق با آرمانها و ایده آلهای خودمان بسازیم.

بر اساس اقرار "خوزه سیلوا" بسیاری از انگیزه‌های وی در خلق آثار جاویدش مانند تعلیمات حکمت غربی، الهام گرفته از مشرق‌زمین است. بر این اساس در کتاب حاضر در نوزده فصل به این مطالب پرداخته شده است: معجزه‌ی آگاهی، خوزه سیلوا کیست؟، هنر مراقبه، مراقبه‌ی پویا، تقویت حافظه، روش آموزش سریع، رویاهایخلاق، قدرت کلام، قدرت تجسم، بهبود و تندرستی، موفقیت در زندگی زناشویی، تقویت ادراک فراحسی، کمک به دیگران از طریق کنترل ذهن سیلوا، تفکرات، نگاهی گذرا، روان‌پزشکی که با روش سیلوا کار می‌کرد، افزایش اعتماد به نفس، کنترل ذهن و تجارت جهانی، و کنترل ذهن و خودشناسی.

با مطالعه ی کتاب حاضر  ابتدا با شیوه های ساده ی مراقبه(مدیتیشن،به معنای تفکر عمیق) آشنا می شوید و پس از یادگیری این شیوه ها ،خیلی راحت قادر به انجام کارهایی خواهید شد که از نظر دیگران اموری خارق العاده و باور نکردنی هستند،اگر شما دستورهای خوزه سیلوا را دقیق پیگیری کنید و تمرینات را با حوصله و مصمم انجام دهید ،اصلاحات بنیادی در زندگی شما ایجاد خواهد شد. روند این تغییرات مانند کلاس های آموزشی سریع نیست،ولی حتمی خواهد بود.

باید این کتاب را به شیوه ی کاملا مشخصی مطالعه کنید. نخست یک بار بی وقفه کتاب را از اول تا آخر بخوانید . لطفا از شروع تمرینات در حین مطالعه ی کامل کتاب برای اولین بار ،خودداری کنید!

پس از اینکه کتاب را به طور کامل خواندید ،بار دیگر فصل های سه تا پانزده را با تأمل مطالعه کنید. با این شیوه ،تصویر واضح تری از مسیری که اکنون قصد دارید ،طی کنید ،به دست خواهید آورد. سپس انجام تمرین های مشروح در فصل سه را شروع کنید. البته این تمرین ها چند هفته ای زمان خواهد برد. زمانی که مطمئن شدید به هدف تعیین شده در فصل سه دست یافتید ،به مطالعه فصل چهار و سایر فصل ها بپردازید .

هنگامی که تمرینات را همان گونه که خوزه سیلوا در بخش هایی از این کتاب تشریح کرده ،یکی پس از دیگری پشت سر می گذارید ،مشاهده خواهید کرد که تجارب موفقیت آمیز شما موفقیت های دیگری را در پی خواهد داشت.

بدین ترتیب ،اعتماد به نفس و اطمینان چنان در شما قوت خواهد گرفت که رفته رفته قادر به انجام کارهایی می شوید که پیش از شناخت قدرت ذهن و روش سیلوا ،آن ها را کاملا غیر ممکن می پنداشتید.

به کمک شیوه ی کنترل ذهن سیلوا ،در سطح عمیقی از آگاهی فرو خواهید رفت و می توانید ذهن خود را با تمرین به مرحله ای برسانید که هدایت و کنترل بسیاری از وقایع زندگی را در دست بگیرید . در این روش از تصور و تصویرسازی ذهنی همراه با گفت و گوی درونی که در حاصل کار بسیار موثر است ،استفاده می شود . با تمرین مداوم در این روش ،نتایج حاصله روز به روز شگفت آورتر و به شکل نامحدودی تکامل یافته می شود.

هر پیشرفتی که در آموزش کنترل ذهن می کنید ،در ارزیابی شما از خود به عنوان انسانی که با بینشی خاص از جهان ، پا به عرصه ی وجود گذاشته است، تغییراتی پدید می آورد . مادامی که نیروهای جدید در شما رشد می کنند ،احساس مسئولیت تان برای به کارگیری این توانایی ها در راه اصلاح کل بشریت افزایش خواهد یافت و شما قدر خواهید بود با کنترل ذهن از این قابلیت ها و قدرت های فوق تصور دنیای درون ،فقط در راه اهداف مثبتی که در این کتاب آموزش داده می شود،نهایت استفاده را ببرید و نمی توانید آن ها را برای مقاصد منفی به کار گیرید.

 

مشخصات کتاب

روش کنترل ذهن سیلوا

نویسنده :خوزه سیلوا

مترجم :علی اصغر شجاعی

ناشر:نقش و نگار

برگرفته از سایت تبیانتاریخ : سه شنبه 93/11/21 | 6:25 عصر | نویسنده : ابوبکر عزیزی مقدم | نظر
مطالب قدیمی تر


  • paper | خرید لینک انبوه | خرید بک لینک ارزان
  • بک لینک با کیفیت | فال تاروت عشق