فروردین 99 - پرسشنامه / مبانی نظری و پژوشی/ Spss
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

آموزش و ترفندهای عکاسی حرفه ای از خود در خانه

اگر برای ارسال یک درخواست شغلی به دنبال یک عکس پروفایل خوب می گردید باید یک عکس حرفه ای ?? از خود بگیرید! اگر عکس شما به اندازه کافی حرفه ای نباشد، ممکن است شما را بی حوصله نشان دهد. در صورتی که می خواهید یک عکس خوب از خودتان بگیرید با آموزش و ترفندهای عکاسی حرفه ای از خود در خانه همراه انزل وب باشید.

How to Take Professional Photos of Yourself at Home

 

یک عکس خوب شما را جذاب و با نشاط تر نشان می دهد. شما می توانید با ترفند هایی مثل انتخاب یک زمینه مناسب، استفاده از یک دوربین عالی و تنظیم تنظیمات دوربین بر اساس روشنایی، از خود عکس های حرفه ای تهیه کنید. ایده های خلاقانه عکاسی در خانه را در این مطلب مطالعه خواهیم کرد. قبل از هر چیز انتخاب یک دوربین مناسب اهمیت زیادی دارد. دوربین های گوشی خوب هستند اما دوربین های عکاسی تنظیمات بیشتری برای یک عکس حرفه ای دارند. برای انتخاب دوربین خود، می توانید از سایت های مقایسه دوربین استفاده کنید.

انتخاب محل مناسب برای عکس پرسنلی در خانه

اگر عکس های حرفه ای را برای استفاده شخصی، مانند رسانه های اجتماعی می خواهید، هر زمینه ای را که فکر می کنید جالب باشد، انتخاب کنید. اگر می خواهید عکس پرسنلی بگیرید، یک دیوار خالی را انتخاب کنید یا یک ملافه ساده را در پشت خود آویزان کنید.

برای آویزان کردن یک ورق از نوار یا میله و پرده استفاده کنید تا پرده را به صورت عمودی در پشت خود آویزان کنید.

انتخاب محل مناسب برای عکس پرسنلی در خانه

سوژه های عکاسی در خانه نیازمند نور کافی هستند

عکس خود را در کنار یک پنجره روشن تنظیم کنید و در صورت لزوم چراغ اضافه کنید. در طول روز عکس بگیرید و عکس خود را در یک اتاق روشن و آفتابی بگیرید. از لامپ ها، فلش دوربین و چراغ های سقفی برای تکمیل نور پنجره خود استفاده کنید. در صورت تمایل می توانید یک سافت باکس را برای روشنایی کامل تصویر اجاره یا خریداری کنید. برای ایجاد سایه های پویا، منابع نوری اضافی را در سمت راست یا چپ دوربین تنظیم کنید.

اگر از منابع روشنایی اضافی استفاده می کنید، به جای نور زرد یا آبی، از منابع نوری استفاده کنید که باعث ایجاد نور سفید می شود. سافت باکس یک قطعه حرفه ای از تجهیزات است که باعث تولید نور سفید با کیفیت بالا می شود.

سوژه های عکاسی در خانه نیازمند نور کافی هستند

ایده عکاسی از خود در بیرون منزل

برای یک عکس طبیعی، پویاتر و طبیعی تر در بیرون از خانه عکس بگیرید. به دنبال یک پس زمینه زیبا در خارج از خانه باشید با هدف عکس مطابقت داشته باشد. پله ها، ایوان ها و حیاط خلوت می توانند مکان های جالبی را برای یک عکس باشند. برای عکس پرسنلی، یک دیوار آجری ساده یا خط افق شهری می تواند یک پس زمینه استاندارد را ارائه دهد که خیلی زیاد از آن استفاده نمی شود.

ایده عکاسی از خود در بیرون منزل

عکاسی با خورشید در پشت دوربین یکی از ترفند های عکاسی با وسایل ساده

عکس های فضای باز را در طول روز با خورشید در پشت دوربین بگیرید. در طول روز که خورشید در آسمان است، عکس بگیرید تا روشنایی طبیعی داشته باشید. زاویه ای را انتخاب کنید که مستقیماً در مقابل خورشید نباشد. در غیر این صورت، چهره شما روشن نخواهد شد. در هنگام غروب خورشید در آسمان، از عکاسی خودداری کنید تا از تصویر کم نور در نور جلوگیری شود.

برای نمای پویاتر، 15-45 دقیقه بعد از طلوع آفتاب یا قبل از غروب آفتاب عکاسی کنید. این زمان ها به عنوان ساعت های طلایی شناخته می شوند و دوره هایی در روز است که نور نرمتر و تابناک تر است. در شرایط داشتن بارش از عکس برداری خودداری کنید. در صورت عدم وجود نور مستقیم زیاد در بیرون، دستیابی به سایه برجسته دشوار است.

عکاسی با خورشید در پشت دوربین یکی از ترفند های عکاسی با وسایل ساده

برای عکاسی در شب می توانید دوربین گوشی خود را به دوربین دید در شب تبدیل کنید.

ژست عکاسی در خانه با لباس مناسب

یک لباس را انتخاب کنید که با هدف عکس شما مطابقت داشته باشد. اگر عکسها را برای استفاده شخصی می خواهید، می توانید برای عکس خود هر آنچه را که می خواهید بپوشید!  از لباس رسمی برای هدف کسب و کار استفاده کنید. اگر کت و شلوار دارید، حتماً آن را تمیز کرده و اتو کنید.

اگر لباسی دیگری دارید، حتماً مناسب باشد. موهای خود را به طور معمول برای مصاحبه شغلی یا جلسه مهم تجاری شستشو دهید، شانه و ژل بزنید. اگر در شرکتی هستید که عموماً از ظاهری کمتر رسمی بهره می برد، احساس راحتی کنید. لباس ساده ای بپوشید. یک ژاکت پیراهن یقه دار نیز می تواند خوب عمل کند. این برای طراحان گرافیک، برنامه نویسان یا نویسندگان مناسب است.

بیشتر عکسهای مشاغل از کمر یا قفسه سینه به بالا هستند. اگر قصد ندارید عکس های تمام بدن بگیرید، احساس راحتی کنید و جوراب های راحت یا چیزی شبیه به آن را بپوشید.

ژست عکاسی در خانه با لباس مناسب

استفاده از منابع دیگر، یکی از ترفند های عکاسی در خانه

نمونه ها را بصورت آنلاین یا با همکاران خود مقایسه کنید تا آنچه مناسب به نظر می رسد را پیدا کنید. به صورت آنلاین به دنبال افرادی در موقعیت های مشابه باشید. این یک روش عالی برای درک این مسئله است که باید از کجا عکس بگیرید و چگونه لباس بپوشید.
اگر به دنبال موقعیت جدید یا ارتقاء هستید، به این نکته توجه کنید که مدیران حوزه شما چگونه لباس می پوشند. به عنوان مثال، اگر شما یک مهندس مکانیک هستید، نگاه کنید که رئیس دپارتمانهای مهندسی چگونه عکس می گیرند.

LinkedIn برای این کار عالی است. به LinkedIn بروید و پروفایل ها را مرور کنید تا نحوه عکس گرفتن افراد را با عکس های خود را مقایسه کنید.

استفاده از منابع دیگر، یکی از ترفند های عکاسی در خانه

عکاسی در خانه از کودک با تنظیمات صحیح دوربین

از یک دوربین DSLR یا تلفن هوشمند جدید برای گرفتن تصویر با کیفیت استفاده کنید. DSLR به شما امکان کنترل بیشتری بر روی تصویر می دهد. اما می توانید از یک تلفن با لنز کیفیت بالا استفاده کنید. گرفتن یک تصویر با کیفیت بالا با استفاده از دوربین ارزان قیمت یا تلفن قدیمی دشوار خواهد بود. اگر قصد یک نگاه حرفه ای را دارید، باید یک دوربین خوب خریداری کنید.

آیفون های جدید و مدل های سامسونگ ساخته شده پس از سال 2016 به داشتن دوربین های عالی معروف هستند. اگر دوربین گوشی شما بیش از 12 مگاپیکسل (MP) دارد، کیفیت آن احتمالاً بسیار مناسب است. اگر در حین گرفتن عکس مشکل لرزش دارید، می توانید با روش های ما آن را بر طرف کنید.

مگاپیکسل ها به تعداد پیکسل های موجود در هر تصویر اشاره دارند. هرچه پیکسل های بیشتری وجود داشته باشد، تصویر دقیق تر خواهد بود.

DSLR مخفف Digital single-lens reflex یعنی دوربین رفلکس تک لنز دیجیتال است. DSLR دوربین های عظیم با لنزهای بزرگ هستند که گردشگران و عکاسان حرفه ای از آن استفاده می کنند.

عکاسی در خانه از کودک با تنظیمات صحیح دوربین

ایده های عکاسی در خانه با سه پایه

دوربین خود را بر روی سه پایه یا یک سطح صاف و پایدار تنظیم کنید. از آنجایی که در هنگام نگه داشتن دوربین خود با دست قادر نخواهید بود عکس های حرفه ای بگیرید، به یک سطح صاف برای تعادل آن نیاز دارید. دوربین یا تلفن هوشمند خود را به سه پایه وصل کنید، یا مانند یک قفسه کتاب، آن را روی یک سطح صاف استقرار دهید. روی یک میز، یک نیمکت یا هر سطح دیگری که به اندازه کافی بالا باشد برای گرفتن عکس خوب است.

سه پایه های DSLR جهانی هستند و اساساً هر دوربین باید بر روی سه پایه دوربین استاندارد قرار گیرد. اگر به این روش عکس های خود را می گیرید، می توانید یک سه پایه برای گوشی خود نیز تهیه کنید.

ایده های عکاسی در خانه

سرعت، ترفند عکاسی در خانه

سرعت دوربین را بین 1/60-1/200 برای یک عکس تیز تنظیم کنید. سرعت شاتر به مدت زمان لنز در حین تصویر اشاره دارد. سرعت شاتر سریعتر باعث ایجاد تصویر واضح تر می شود، اما برای روشنایی موضوع نیاز به نور زیادی دارد. سرعت شاتر آهسته تر باعث ایجاد تصویر روشن تر خواهد شد، اما اگر دوربین و سوژه کاملاً ثابت نباشند، همه چیز تار خواهد شد. برای شفافیت و وضوح تصویر سرعت دوربین را در 1/60 یا پایین تر نگه دارید.

سرعت، ترفند عکاسی در خانه

عکاسی پرتره در خانه با تنظیم ISO

برای تصویر واضح و بدون نقطه، ISO را به 100-400 تبدیل کنید. ISO مخفف International Organization for Standardization یعنی سازمان بین المللی استاندارد سازی است. ISO بالاتر باعث ایجاد تصویر غلیظ تر و پر رنگ تر می شود، اما به نور کم نیاز دارد. ISO پایین تر به تصویری با کیفیت بالاتر منجر می شود اما به نور بیشتری نیاز دارد. با ایزو در 100 ، 200 یا 400 شروع کنید و براساس نوری که در دسترس دارید تنظیمات را انجام دهید.

از 800 ISO بالاتر نروید. اگر این کار را انجام دهید، ممکن است غلیظ به نظر برسد. تنها زمانی که باید از 800 ISO فراتر بروید این است که از یک پرتره هنری عکس می گیرید و می خواهید تصویر دیجیتال شبیه فیلم شود.

عکاسی پرتره در خانه با تنظیم ISO

تنظیم دهانه دوربین، از ایده های عکاسی با موبایل

دهانه دوربین را بر اساس عمق تصویری که می خواهید تنظیم کنید. دهانه یا f-stop به عمق میدان موجود در یک تصویر اشاره دارد. هرچه دهانه کوچکتر باشد، تصاویر در پس زمینه تار تر خواهند بود. دهانه دوربین گشاد به سرعت شاتر بیشتری نیاز دارد. در صورت اینکه بخواهید به چیزی در پس زمینه توجه کنید، f-stop را در زیر f / 12 نگه دارید.

برای یک هدف اصلی در فضای باز، دهانه را تا حد امکان کم کنید (معمولاً در حدود f / 2) تا زمینه را محو کنید. شما می خواهید تأکید بر شما باشد نه پس زمینه.

اگر دوربین حرفه ای ندارید، نرم افزار های حرفه ای عکاسی را دانلود و نصب کنید.

تنظیم دهانه دوربین، از ایده های عکاسی با موبایل

مدل عکاسی در خانه

موردی را که قصد دارید از او عکس بگیرید در حالت ایستاده یا نشسته روی صندلی قرار دهید و فوکوس را تنظیم کنید. پس از تنظیم دوربین و روشن شدن چراغ ایستاده، فوکوس را به صورت دستی تنظیم کنید یا از تنظیمات فوکوس خودکار استفاده کنید تا فرد مورد نظر شما واضح شود. به این ترتیب در کانون توجه قرار خواهید گرفت.

در اکثر تلفن ها، با لمس صفحه فوکوس خودکار انجام می شود.

در DSLR، تنظیم فوکوس معمولاً در کنار لنز است. “M” مخفف manual while یعنی تنظیم دستی است در حالی که A مخفف Automatic یعنی اتوماتیک است. هنگامی که به صورت خودکار تنظیم شد، دکمه تنظیم دهانه را تا نیمه فشار داده و مطابق آنچه در صفحه دوربین می بینید، لنزها مطابق آن تنظیم می شوند.

مدل عکاسی در خانه

تنظیم تایمر برای ژست عکاسی در خانه

تایمر را در دوربین خود تنظیم کنید. هر دوربین دارای تنظیم تایمر است که باید به شما زمان کافی برای جابجایی از پشت دوربین به محلی که می خواهید برای عکس بایستید بدهد. متأسفانه، شما باید هر بار که می خواهید عکس بگیرید این روند را تکرار کنید. برای گرفتن چندین عکس به طور هم زمان، یک فاصله سنج یا شاتر از راه دور را به دوربین خود وصل کنید و در عوض از آن استفاده کنید.

یک فاصله سنج یک پیوند خودکار است که شما به دوربین خود وصل می کنید. تنظیم کنید که هر 1 ، 5 یا 10 ثانیه یک عکس بگیرید تا بعد از هر عکس چهره یا صورت خود را تغییر دهید. از فاصله سنج معمولاً برای ساخت فیلم های توقف-حرکت یا در عکاسی با گذشت زمان استفاده می شود.

شاتر از راه دور یک اتصال است که به دوربین شما وصل می شود. یک دکمه دارد که شما می توانید از هر مکانی روی آن ضربه بزنید تا بدون اینکه پشت دوربین باشید عکس بگیرید.

تنظیم تایمر برای ژست عکاسی در خانه

ایده عکاسی پرتره در خانه با ژست مناسب

دکمه گرفتن عکس را بزنید و جلوی دوربین قرار بگیرید. پس از تنظیم تایمر، به سرعت به جایی بروید که در آن عکس می گیرید. خود را به گونه ای قرار دهید که در مکان دقیق مورد استفاده برای تنظیم فوکوس باشید. نفس بکشید و هرگونه مدل یا ژست مورد نظر خود را برای عکس خود انجام دهید.

اگر هدف از عکس تجارت است، حتما بازوهای خود را در کنار خود شل کرده و راست بایستید. بازوهای سفت و منقبض می تواند شما را کمی بد جلوه دهد و ممکن است شما را بی اخلاق یا خسته به نظر برساند. در صورتی که فکر می کنید با این کار راحت تر هستید، می توانید دستان خود را در جیب خود فرو کنید.

اگر در حال عکسبرداری از تصاویر هنری هستید، احساس راحتی کنید تا هرگونه چهره خود را برای تصویری که می خواهید نگه دارید.

ایده عکاسی پرتره در خانه با ژست مناسب

عکس پرسنلی در خانه و مرور عکس ها

نتایج عکس خود را مرور کنید و تنظیمات را مطابق نیاز انجام دهید. پس از گرفتن یک عکس، به دوربین نگاه کنید و تصویر خود را مرور کنید. از این عکس اول به عنوان یک نمونه استفاده کنید تا بفهمید از نظر ظاهر و تنظیمات دوربین چه تنظیماتی را باید انجام دهید. اگر تصویر خیلی تاریک است، سعی کنید ISO 100-200 را بالا ببرید یا سرعت شاتر را کم کنید. اگر تار است، فوکوس را مجدداً تنظیم کنید. اگر تصویر روشنایی زیادی دارد، قبل از پایین آوردن سرعت شاتر، ISO را به 200-400 کاهش دهید.

بسیار بعید است که اولین عکس شما درست به نظر برسد. نگران نباشید. هرچه به تنظیمات مناسب عکس خود نزدیک تر شوید، احتمال گرفتن یک عکس پرتره مناسب بیشتر است.

عکس پرسنلی در خانه و مرور عکس ها

تعداد زیاد عکس یکی از ترفند های

عکاسی را ادامه دهید تا چندین عکس پرتره داشته باشید. پس از انجام تنظیمات خود بر اساس اولین تصویر خود، به عکس گرفتن ادامه دهید. تنظیمات را در صورت لزوم تغییر دهید و تا رسیدن به عکس مورد نظر خود، چندین تصویر بگیرید. حداقل 10-20 تصویر بگیرید تا شانس اینکه حداقل 1 از پرتره های شما عالی باشد را افزایش دهید!

هرچه عکسهای بیشتری از شما گرفته شود، احتمال بیشتری دارد که چیزی خاص بگیرید. در عین حال، می تواند زمان زیادی را برای مرتب کردن عکس ها بگیرد. در حالت ایده آل، شما باید حداقل 5 گزینه برای انتخاب داشته باشید.

تعداد زیاد عکس یکی از ترفند های عکاسی در خانه

ادیت کردن عکس، ترفند عکاسی در خانه

عکس های خود را با استفاده از نرم افزار ویرایش حرفه ای ویرایش کنید. اگر می دانید چگونه از یک برنامه ویرایش پیچیده مانند Photoshop استفاده کنید، عکسهای خود را بارگذاری کرده و موارد دلخواه خود را در برنامه ویرایش خود تنظیم کنید. در غیر اینصورت، یک برنامه ویرایش ساده و رایگان مانند PhotoScape ، Photoshop Express یا Gimp را دانلود کنید. تصاویر خود را برش بزنید تا بهترین فاصله بین بدن و فضای خالی بدست آید، سطح نور را تنظیم کنید و فیلترهای مورد نظر را برای بهبود ظاهر عکس های خود بکار بگیرید.

اگر رنگ روشنایی خاموش است، تنظیمات تعادل رنگ سفید را تغییر دهید. برای روشن تر یا تاریک تر شدن تصویر، از تنظیمات روشنایی یا کنتراست برای تنظیم نور در عکس خود استفاده کنید.

عکس های حرفه ای معمولاً از فیلترهای دوربین شفاف استفاده نمی کنند. اگر می خواهید یک عکس هنری بگیرید یک فیلتر سیاه و سفید را انتخاب کنید.

اگر از تلفن خود استفاده می کنید، روی دکمه ویرایش در صفحه گالری کلیک کنید تا یک عکس را تغییر دهید. شما همیشه می توانید بعد از ویرایش آنها، عکس ها را از دوربین خود در یک برنامه رایانه ویرایش کنید.

در یک عکس حرفه ای، احتمالاً باید یک نسبت 2: 1 بین بدن و پس زمینه وجود داشته باشد. باید تمرکز روی شما باشد نه پس زمینه.

ادیت کردن عکس، ترفند عکاسی در خانه

منبع: انزل وبتاریخ : جمعه 99/1/22 | 6:53 صبح | نویسنده : ابوبکر عزیزی مقدم | نظر

پرسشنامه خودبازداری ( SRS ) وینبرگر و شوارتز ( 1990)  

The self-restraint scale

یکی از مباحث مهم در خصوص هیجانات، مفهوم خود کنترلی و خود بازداری به عنوان مولفه های فراشناختی است که به توانایی مدیریت و اداره هیجانات و کنترل تکانه های خود اشاره دارد که در نهایت این عمل منجر به« خود تعدیلی »می گردد (مجد تیموری، 1386 ). مهارت کنترل عواطف و هیجانات اثرات گوناگونی در جنبه های مختلف زندگی فرد، تعاملات میانفردی، بهداشت روان و سلامت فیزیکی و جسمی انسان دارد. این در حالی است که بسیاری از صاحب نظران این نکته را خاطر نشان کرده اند که صفت بارز نوروزها و پیسکوزها کاهش تظاهرات عاطفی وهیجانات می باشد ( مولوی، 1386 ).

مقیاس خودبازداری، یک پرسشنامه 30 عبارتی است که میزان بازداری هیجانی و توانایی فرونشانی خشم را مورد ارزیابی قرار میدهد. این پرسشنامه دارای 4 زیر مقیاس است. زیر مقیاس های این آزمون که سازه های مشابه امام مجزایی هستند. عبارتند از فرونشاندن خشم، کنترل تکانه، مراعات دیگران و مسئولیت پذیری است. این آزمون در سال 1990 توسط وینبرگر[1] و شوارتز[2] تهیه شده است و یکی از مقیاس های پرسشنامه ی سازگاری وینبرگبه شمار می رود ( آدامز، 2000).

 

همراه با  4 مقاله پایه ای رایگان

این پرسشنامه دارای روایی و پایایی و روش نمره گذاری است و در قالب نرم افزار ورد نوشته شده و قابل ویرایش است

جهت دریافت این پرسشنامه کلیک فرمائید.

برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

برای دسترسی به مطالب جالب در مورد موفقیت در زندگی و کسب و کار روش تحقیق، SPSS، انواع پرسشنامه و همچنین آگاهی از به روز شدن سایت در کانال تلگرامی ما عضو شوید.

انجام تحلیل آماری با نرم افزارهای  SPSS - AMOS – PLS - و نرم افزار کیفی Maxquda 

 

 

 [1] - weinberger

[2] - schwartzتاریخ : پنج شنبه 99/1/21 | 5:2 عصر | نویسنده : ابوبکر عزیزی مقدم | نظر

جلسه 2 آموزش کامتازیا: تنظیمات ضبط فیلم و صدا

مشاهده فیلمتاریخ : دوشنبه 99/1/18 | 8:9 عصر | نویسنده : ابوبکر عزیزی مقدم | نظر

جلسه 1: آموزش نرم افزار کمتازیا (جهت ویرایش فیلم و عکس و فیلمبرداری از نمایشگر)

مشاهده فیلم آموزشتاریخ : دوشنبه 99/1/18 | 7:57 عصر | نویسنده : ابوبکر عزیزی مقدم | نظر

 

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی ، یادگیری از طریق شنیدن

برای یادگیری شنا اول باید تو حوض آب بپری!” 

دنبال هیچ روش جادویی نباشید چون اصلا وجود ندارد!

تا می توانید بعد از گوش دادن دقیق، متن ها  را با صدای بلند برای خود بخوانید. در اول  به فکر  معنی و ترجمه  آن ها نباشید ، فقط سعی کنید نکته و ایده ی  اصلی را دریابید. وقتی خوب و دقیق گوش دادید و جملات را فهمیدید می توانید به دنبال ترجمه بروید .  متن اصلی و  کلمات سخت را در آخر فیلم ترجمه کرده ایم می توانید از آن ها بهره بگیرید و برای ترجمه می توانید از ترجمه گول استفاده کنید.

 

به صورت دوره ای درس ها را مرور کنید. می توانید از فرمول زیر استفاده کنید یا هر فرمولی که خودت راحت تری بهره بگیری.

دوره مرور پیشنهادی: مرور اول:  بعد از  1 روز ، مرور دوم:   3 روز  مرور سوم:  5 روز   مرور چهارم:  10 روز مرور پنجم: 4 ماه

جهت غنی کردن این برنامه یشنهادهای  خود را در قسمت دیدگاه ها در پایین صفحه را درج نمایید.

مشاهده درس 2

 تاریخ : شنبه 99/1/16 | 12:16 صبح | نویسنده : ابوبکر عزیزی مقدم | نظر

 

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی ، یادگیری از طریق شنیدن

برای یادگیری شنا اول باید تو حوض آب بپری!” 

دنبال هیچ روش جادویی نباشید چون اصلا وجود ندارد!

تا می توانید بعد از گوش دادن دقیق، متن ها  را با صدای بلند برای خود بخوانید. در اول  به فکر  معنی و ترجمه  آن ها نباشید ، فقط سعی کنید نکته و ایده ی  اصلی را دریابید. وقتی خوب و دقیق گوش دادید و جملات را فهمیدید می توانید به دنبال ترجمه بروید .  متن اصلی و  کلمات سخت را در آخر فیلم ترجمه کرده ایم می توانید از آن ها بهره بگیرید و برای ترجمه می توانید از ترجمه گول استفاده کنید.

 

به صورت دوره ای درس ها را مرور کنید. می توانید از فرمول زیر استفاده کنید یا هر فرمولی که خودت راحت تری بهره بگیری.

دوره مرور پیشنهادی: مرور اول:  بعد از  1 روز ، مرور دوم:   3 روز  مرور سوم:  5 روز   مرور چهارم:  10 روز مرور پنجم: 4 ماه

جهت غنی کردن این برنامه یشنهادهای  خود را در قسمت دیدگاه ها در پایین صفحه را درج نمایید.

مشاهده درس 1

 تاریخ : جمعه 99/1/15 | 11:59 عصر | نویسنده : ابوبکر عزیزی مقدم | نظر

ما انسان‌ها تمایل داریم به نیاز‌های خودمان بیش از اندازه توجه کنیم و بیشتر به دنبال خواسته‌های خودمان باشیم تا دیگران. در دنیای امروز به سختی می‌توان کسی را پیدا کرد که اصلا خودخواه نباشد و برای همین وقتی کسی را می‌بینیم که واقعا خودخواه نیست، او را تحسین می‌کنیم.

رفتار‌های خودخواهانه‌ی ما می‌توانند جنبه‌های زشتی از رابطه‌مان باشند. رفتار‌هایی که ما برای راضی کردن خودمان پیش از دیدن نیاز‌های دیگران در پیش می‌گیریم تبدیل به عاداتی می‌شوند که دست کشیدن از آن‌ها دشوار است، اما غیرممکن نیست. در این مطلب نگاهی می‌اندازیم به برخی عادات خودخواهانه‌ای که بر روابط‌مان سایه می‌افکنند و آن را زشت می‌کنند.

خودخواهی‌هایی که به رابطه‌تان آسیب می‌زنند

وقت من

خیلی از ما گاهی نسبت به وقت‌های کوچک‌مان هم زیادی وسواس نشان می‌دهیم. چند بار پیش می‌آید که از جمله‌ی «وقتم هدر رفت» استفاده کنید؟ احتمالا بار‌ها در زندگی‌تان آن را به زبان آورده‌اید، شاید هم همین دیروز! وقتی صحبت از وقت و زمان می‌شود به راحتی ممکن است در دام خودخواهی بیفتیم، اما مدام به وقت خود اهمیت دادن خطرناک است. شما تنها آدم وجود در رابطه‌تان نیستید!

هرگز فراموش نکنید که در زندگی مشترک، زمان نیز مانند هر چیز دیگری مشترک است. به جای اینکه فکر کنید کاری که همین الان انجام می‌دهید، مهمتر از هر چیز دیگریست، قدمی به عقب بردارید و وقت و زمان همسرتان را نیز مدنظر قرار دهید. آیا همسرتان هم در برنامه ریزی شما نقشی دارد؟ اگر نه، پس باید رویه‌ی خود را اصلاح کنید. یک گفتگوی صمیمی و مثبت با همسرتان را ه. حل ترک عادت شماست.

نیاز‌های من

ما انسان‌ها خودخواهیم! وقتی سعی داریم با انسان دیگری رابطه‌ای برقرار کنیم، باز هم فقط به خودمان فکر می‌کنیم. بعضی‌ها راحت‌تر می‌توانند تمایلات خودخواهانه‌ی خود را تا حدودی کنار بزنند، اما برای عده‌ای دیگر واقعا سخت است. نیاز‌ها همیشه فیزیکی نیستند؛ همه‌ی ما نیاز‌های روحی و معنوی زیادی داریم.

شما باید همان رفتاری را که انتظار دارید همسرتان با شما داشته باشد نسبت به او انجام دهید. اگر همیشه فقط خواسته‌های خودتان الویت داشته باشند چگونه توقع دارید او جور دیگری رفتار کند؟ رابطه زناشویی به این معنی نیست که خودتان را فراموش کنید بلکه باید به نیاز‌های همسرتان هم اهمیت دهید و دلسوزانه رفتار کنید تا تعادل مطلوبی برقرار شود. تصور کنید وقتی همسرتان ببیند شما به نیاز‌ها و خواسته‌های او توجه دارید، برای شما چه فداکاری‌هایی خواهد کرد.

خودخواهی‌هایی که به رابطه‌تان آسیب می‌زنند

احساسات من

این جنبه از خودخواهی واقعا زشت و آزاردهنده است و متاسفانه به راحتی نیز تبدیل به یک عادت همیشگی می‌شود. وقتی در مورد مشکلات‌تان حرف می‌زنید، مخصوصا زمانی که چیزی شما را عصبانی کرده است، دور از انتظار نیست که طرف مقابل را بابت احساسی که دارید متهم کنید و مقصر بدانید. مراقب باشید در این دام گرفتار نشوید. احساسات شما مهم‌اند و باید آن‌ها را به زبان بیاورید، مخصوصا وقتی که می‌خواهید کاملا روراست و شفاف باشید، اما کلمات خود را هوشمندانه انتخاب کنید. احساسات شما هر چقدر هم که مهم باشند نباید ابراز آن‌ها به قیمت آزردگی همسرتان تمام شود.

برای شنیدن حرف‌های همسرتان وقت بگذارید و به همدیگر اجازه دهید احساسات هم را در موقعیت‌های گوناگون بدانید. بگذارید زمان‌هایی که با هم اختلاف دارید، فرصتی باشد برای به اشتراک گذاشتن موثر احساسات. شما این حق را دارید که چیز‌هایی را که منجر به خشم و رنجش‌تان شده‌اند بروز دهید، اما هرگز اجازه ندارید طرف مقابل را در موقعیتی قرار دهید که فکر کند احساسات او مهم نیستند. قوانین منصفانه جنگیدن را بلد باشید و به هم فرصتی برابر بدهید. جملات و کلماتی که از دهان شما خارج می‌شوند مسئولیت احساسات‌تا ن. را بر عهده دارند، بنابراین انتخاب واژه‌های مناسب هنر و مهارتی است که به آن نیاز دارید. این فرمول را فراموش نکنید: «من احساس .. می‌کنم وقتی که تو..، زیرا ..».

خودخواهی‌هایی که به رابطه‌تان آسیب می‌زنند

شکستن عادت زشت خودخواهی اصلا کار ساده‌ای نیست، اما قابل انجام است. یادتان باشد ارزش قائل شدن برای طرف مقابل، اولین قدم برای دور شدن از خودخواهی است. وقت شما همیشه هم فقط متعلق به خودتان نیست، این فقط شما نیستید که احساس دارید، فقط شما نیستید که نیاز‌ها و خواسته‌هایی دارید و تنها شما نیستید که باید مورد احترام باشید. تمرین کردن برای ترک عادت خودخواهی هر چقدر هم که دشوار باشد ارزشش را دارد، چون دست آورد‌های آن به رابطه‌ی شما رنگ و بویی تازه می‌دهد که هر دوی شما از آن سود خواهید برد.

برگرفته از: برترین ها

منبع: marriageتاریخ : شنبه 99/1/9 | 11:56 صبح | نویسنده : ابوبکر عزیزی مقدم | نظر

ضرورت این‌که برای قطع زنجیره? انتقال کرونا #در_خانه_بمانیم موجب شده است بسیاری از گنجینه‌های منابع و خدمات نسبتا گران به شکل رایگان عرضه? آنلاین بشوند. این گنجینه‌ها موقتا رایگان شده‌اند و حتی بعضا می‌ارزد کمی وقت بگذاریم و قبل از پولی شدن مجددشان آن‌چه علاقه داریم و استفاده خواهیم کرد را دانلود کنیم. از میان آن‌چه قبلا پولی و اغلب گران بوده و اکنون رایگان شده و به چشمم آمده، این موارد به نظرم ارزشمندتر می‌آیند و پیشنهاد می‌کنم تا وقتی رایگانند دریابید:

کتاب و مقاله

25 گنجینه‌ای که رایگان شده‌اند تا در خانه بمانیم

6000 کتاب الکترونیکی ارزشمند و مجموعه مقالات بیش از 150 ژورنال معتبر علمی در JSTOR:

https://about.jstor.org/oa-and-free/

1.4 میلیون کتاب دانشگاهی «کتابخانه اضطرار ملی» که توسط نهاد «آرشیو اینترنت» (با پشتیبانی ده‌ها دانشگاه و نهاد در امریکا) در اختیار همه قرار گرفته است:

http://archive.org/nel

23 هزار کتاب مکتوب و 57 کتاب گویای کتابخانه کودکان و نوجوانانِ کتابخانه? ملی ایران:

www.icnl.nlai.ir

کتابخانه? ملی دیجیتالِ کتابخانه? ملی ایران (با 13 هزار عکس تاریخی، 37 هزار نسخه خطی، 15 هزار کتاب چاپی نفیس، 4 هزار کتاب چاپ سنگی، 100 هزار پرونده و 200 هزار پایان‌نامه) برای همه اعضای کتابخانه? ملی:

http://dl.nlai.ir

(شماره عضویت به عنوان شماره کاربری و کدملی به عنوان پسورد. امکان عضویت دیجیتال کتابخانه ملی هم بدون محدودیت سنی و تحصیلی فراهم شده است)

همه? کتاب‌های الکترونیکی دانشگاه تهران:

https://press.ut.ac.ir/help?menu=14

(برای دریافت کتاب‌ها می‌توانید از اپلیکیشن فیدیبو یا کتابخوان الکترونیکی مؤسسه انتشارات دانشگاه تهران استفاده کنید)

700 عنوان کتاب انتشارات معتبر دانشگاه کمبریج که با فرمت HTML به صورت آنلاین منتشر شده و تا آخر ماه می 2020 در دسترس است:

https://www.cambridge.org/core/what-we-publish/textbooks#

صد‌ها کتاب صوتی برگزیده در Audible (مشهورترین مجموعه کتاب صوتی در جهان):

https://urlzs.com/FDbwY

پی‌دی‌اف 25 جلد کتاب خواندنی در حوزه‌های اقتصاد و کارآفرینی که توسط اتاق تهران در اختیار عموم قرار گرفته است:

https://urlzs.com/eaE2s

پی‌دی‌اف 100 کتاب دانشگاه مک‌گیل (در زمینه‌هایی مختلف علوم انسانی):

https://urlzs.com/6ddH4

در فیدیبو، طاقچه، نوار، پژوهان، کتابراه، کتابیکا و فراکتاب هم با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد تا 20 فروردین 99 کتاب‌های الکترونیکی و صوتی با 70 و 80 درصد تخفیف عرضه می‌شود.


موسیقی و فیلم

25 گنجینه‌ای که رایگان شده‌اند تا در خانه بمانیم

پخش زنده? شبانه? اجرا‌های The Metropolitan Opera نیویورک (یکی از مشهورترین سالن‌های اپرا در جهان که برای تماشای زنده? اجرا‌های آن در شرایط عادی بعضا صد‌ها دلار باید هزینه کرد):

https://www.metopera.org

تئاتر‌ها و رقص‌های گلچین‌شده جهان:

ontheboards.tv‏

(کد تماشای رایگان: ARTATHOME20)

‏پخش زنده? اجرا‌های Seattle Symphony (از امروز تا دو روز بعد):

https://seattlesymphony.org/live

تماشای مجموعه‌ای از بهترین کنسرت‌های موسیقیِ Wigmore Hall:

https://urlzs.com/ecfbT

300 فیلم برگزیده‌? ایدفا (یکی از معتبرترین جشنواره فیلم‌های مستند در جهان):

https://urlzs.com/TaAds

همه? ویدیو‌های کنسرت‌هال دیجیتالی ارکستر فیلارمونیک برلین:

https://urlzs.com/Egqrq

4000 هزار فیلم نشنال‌فیلم‌بورد کانادا:

https://www.nfb.ca/film


کلاس

25 گنجینه‌ای که رایگان شده‌اند تا در خانه بمانیم

250 واحد آموزش آنلاین زبان‌های خارجیِ دانشگاه‌های هاروارد، پرینستون، ییل و کلمبیا:

https://t.co/dWfu6jwuLI

سه‌ساعت کلاس در هر روز برای هر کاربر در SCHOLASTIC (غنی‌ترین مجموعه آموزشی آنلاین برای تحصیل خانگی دانش‌آموزان در همه رشته‌ها، از هنر‌ها تا علوم اجتماعی و مهارت‌های زندگی:

https://urlzs.com/hFbd2

400 کلاسِ دانشگاه‌های برتر جهان:

https://urlzs.com/4bxJa

16 کورسِ آموزشی Linkedin:

https://urlzs.com/nmyqS

500 ساعت آموزش فرادرس:

fdrs.ir/freedu98

پخش آموزش «ورزش در خانه?» Planet Fitness (هر روز ساعت 19 به وقت نیویورک در صفحه? فیس‌بوکشان):

https://www.facebook.com/planetfitness

آموزش باکیفیت یوگا:

https://urlzs.com/RAF8d

و

https://www.downdogapp.com

‌600 ساعت آموزش ویدیویی و صوتی تمرین‌ها و ورزش‌های تناسب اندام در خانه در اپلیکیشنِ Goldsamp (تا آخر ماه می):

https://urlzs.com/X5UCx

اگر به کار کسی می‌آید، لطفا برایش ارسال کنید.

منبع: برترین هاتاریخ : شنبه 99/1/9 | 10:3 صبح | نویسنده : ابوبکر عزیزی مقدم | نظر

مقیاس خطرپذیری نوجوانان ایرانی ( IARS)

بر پایه تعریف سازمان جهانی بهداشت[1] ( WHO)   دوره نوجوانی از 10 سالگی -که متوسط سن بلوغ جسمی و جنسی دختران و پسران است - تا 20 سالگی - که سن متوسط دستیابی به استقلال، خودکفایی و شکلگیری هویت فرد است- در نظر گرفته می شود. از آنجا که برای نوجوان، یک الگوی دقیق، روشن و همه جانبه برای رفتار مناسب تعریف نشده است، او به سبک سنگین کردن رفتارها، آزمایش نقش ها، ابراز تمایز از بزرگسالان و در برخی موارد نادیده گرفتن قواعد دست میزند (شفرز 2004). این امور معمولاً با رفتارهای پرخطر همراه است، بنابراین دوره نوجوانی در بیشتر موارد با خطرپذیری هم معنی گرفته می شود. بررسی رفتارهای پرخطر از نظر پیامدهایی که برای زندگی، سلامتی و رشد روانی و اجتماعی نوجوان به همراه می آورد، دارای اهمیت است (زاده محمدی و همکاران، 1390).

این پرسشنامه دارای 38 گویه است و هدف این سنجش میزان خطرپذیری در نوجوانان از ابعاد مختلف (گرایش به مواد مخدر، گرایش به الکل، گرایش به سیگار، گرایش به خشونت، گرایش به رابطه و رفتار جنسی، گرایش به رابطه با جنس مخالف، گرایش به رانندگی خطرناک( است.

همراه با  2 مقاله پایه ای رایگان

این پرسشنامه دارای روایی و پایایی و روش نمره گذاری است و در قالب نرم افزار ورد نوشته شده و قابل ویرایش است

جهت دریافت این پرسشنامه کلیک فرمائید.

برای مشاهده لیست همه ی  پرسشنامه های استاندارد لطفا همین جا روی پرسشنامه استاندارد  کلیک فرمایید.

برای دسترسی به مطالب جالب در مورد موفقیت در زندگی و کسب و کار روش تحقیق، SPSS، انواع پرسشنامه و همچنین آگاهی از به روز شدن سایت در کانال تلگرامی ما عضو شوید.

انجام تحلیل آماری با نرم افزارهای  SPSS - AMOS – PLS - و نرم افزار کیفی Maxquda 

 

 

 [1] - World Health Organizationتاریخ : جمعه 99/1/8 | 10:5 عصر | نویسنده : ابوبکر عزیزی مقدم | نظر

سندروم هوبریس چیست؟

 

 جفری جیمز، در راستای مطالعات روانکاوی خود با صدها مدیرعامل و مدیر اجرایی مصاحبه کرده و معتقد است که مدیران ارشد، به‌ویژه در شرکت‌های بزرگ، خصوصیات اخلاقی مشابهی دارند: آن‌ها خودمحور، بی ادراک و خودشیفته هستند و تصور وهم‌آلودی از نبوغ و دانش خود دارند.

 

برخی فکر می‌کنند این خصوصیات اخلاقی، هرچند منفی هستند ولی برای شکل‌گیری شخصیت مدیر لازم‌اند. این‌طور نیست. برای رشد و پیشرفت یک شرکت، مدیران به همدلی (برای کار با دیگران) و فروتنی (برای کنار گذاشتن عقاید خود به نفع ایده‌های بهتر دیگران) نیاز دارند.

 

طبق مطالعات دانشگاه مک مستر انتاریو، اغلب مدیران بعد از اینکه به هدف خود رسیدند، دچار کوته‌فکری و تحکم بی‌منطق می‌شوند؛ چراکه اعمال قدرت مداوم و توانایی حکمرانی (چه به لحاظ تجاری و چه به لحاظ سیاسی) آسیب قابل‌ توجهی به مغز می‌زند که علم پزشکی و بیولوژی آن را نگران‌کننده می‌خواند.

 

دکتر کلتنر پیش‌ از این گفته بود مغز افرادی که قدرت تحکم بر دیگر انسان‌ها را دارند، مثل مغز افرادی که دچار جراحات فیزیکی مغزی شده‌اند دچار نقصان و آسیب می‌شود. آن‌ها بدون فکر و از روی انگیزه‌های آنی رفتار می‌کنند، قدرت تشخیص ریسک خود را از دست می‌دهند و مهم‌تر از همه، قادر نیستند مسائل را از دریچه دید دیگری ببینند و نمی‌توانند خودشان را با اجتماعات انسانی تطبیق بدهند.

 

?هنگامی‌که فرد صاحب قدرت توسط افراد متملق و چاپلوس احاطه‌ شده باشد، یعنی افرادی که به احساس توانایی حاکمیت آن‌ها بال‌وپر می‌دهند، این آسیب‌های مغزی (و متعاقب آن رفتارهای غریب و غیر مأنوس) هم افزایش می‌یابند.

 

????مجله‌ی علوم اعصاب Brain، در یک مقاله با رفرنس‌های مستند نشان داده است که آسیب‌های مغزی به وضعیتی می‌انجامند که سندروم هوبریس (Hubris) نام دارد و خود را با این علائم رفتاری نشان می‌دهد:

 

می‌خواهند با استفاده از قدرت، تکریم شخصی به دست بیاورند و فکر می‌کنند دنیا موظف است به این خواسته‌ی آن‌ها تن بدهد

حاضر هستند به هر کاری که بتواند تصویر بزرگ‌تر وبرتری از آن‌ها بدهد، دست بزنند

ادعا می‌کنند که با ملت، کشور یا سازمانشان گره‌ خورده‌اند.

 

بیش‌ازحد اعتمادبه‌نفس دارند.

به‌صورت آشکار دیگران را تحقیر می‌کنند.

ارتباط با واقعیات را از دست می‌دهند.

همیشه احساس بی‌قراری می‌کنند، بدون فکر و با انگیزه‌های آنی و لحظه‌ای دست به عمل می‌زنند و توانایی تشخیص خطر را از دست می‌دهند.

با بی‌کفایتی، بی‌اعتنایی و بی‌خیالی سیاست‌گذاری می‌کنند.

 

??البته پیدا کردن نمونه‌های بارز رفتارهای سوء ناشی از آسیب‌های مغزی در مدیرعامل‌های معروف کار آسانی نیست. آن‌ها به طرز شگفت‌آوری تلاش می‌کنند طوری رفتار خود را مدیریت کنند که نرمال به نظر برسند.

 

 

قدرتمندانی که نمی‌خواهند آسیب‌های مغزی را تجربه کنند و به عوارض ناشی از سندروم هوبریس دچار شوند، باید گام‌های مثبتی برای اجتناب از این مشکل بردارند. کارشناسان راه‌های زیر را برای کمک به این افراد توصیه می‌کنند:

 

مردمی که پیش از رسیدن به قدرت هم شما را می‌شناختند در اطراف خود نگه‌دارید. آن‌ها می‌توانند حباب خود بزرگ‌بینی و ظلم شما را بترکانند.

 

مشاوران و کارمندان خود را به صداقت و راست‌گویی تشویق کنید و تا جای ممکن خودتان را از تملق و مدیحه‌گویی زیردستانتان دور ‌کنید.

 

 

از هرگونه امتیازاتی که قدرت به شما می‌دهد و باعث می‌شود از اجتماعات و تعاملات عادی انسانی دور شوید پرهیز کنید.

و در آخر، اگر تعریف شما از مدیریت شرکت یا سازمان، موفقیت در زندگی انسانی است؛ باید ریشه‌های خود را حفظ کنید.

 

?? منبع: زومیتتاریخ : پنج شنبه 99/1/7 | 8:10 عصر | نویسنده : ابوبکر عزیزی مقدم | نظر
مطالب جدید تر مطالب قدیمی تر


  • paper | خرید لینک انبوه | خرید بک لینک ارزان
  • بک لینک با کیفیت | فال تاروت عشق